0212 227 27 83 Reklam Danışma Hattı

Ücretsiz Google Reklam Verme Kılavuzu! Hemen İndir!

İnternette Reklam Nasıl Verilir?

İnternet pazarlamasının en önemli adımlarından biri olan internet reklamlarına başlamak için izleyebileceğiniz bir çok mecra var. İnternette reklam vermek için yapmanız gereken en önemli şey reklamlarla tam olarak neyi hedeflediğiniz. Hedefinizi net olarak belirledikten sonra internet reklamlarına başlamak için aşağıdaki mecralardan istediğinizi kullanabilirsiniz:

1. Google Adwords Reklamları

Google Adwords reklamları ile Google üzerinde yapılan aramalarda metin reklamlarınızı yayınlayabilir, Google görüntülü reklamcılık ağındaki istediğiniz sitelerde de görsel reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Google reklamları ile ilgili detaylı bilgi için Google Reklam Verme Kılavuzunu ücretsiz indirebilirsiniz!

google adwords reklamları

Google Adwords’te reklam vermek için hemen Google Adwords hesabınızı buradan oluşturabilirsiniz.

2. Facebook Reklamları

Facebook reklamları ile Facebook üzerinde istediğiniz hedef kitleye özel reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Facebook’ta reklam vermek için hesabınızı buradan açabilirsiniz.

3.Bing Reklamları

Microsoft’a ait olan Bing arama motoru da reklam vermek isteyenlere yine kendi başınıza kullanabileceğiniz bir yönetim paneli sunuyor. Microsoft Reklam merkezi hesabı oluşturmak için bu linki kullanabilirsiniz.

4.Yandex Reklamları

Yandex arama motoru Türkiye’de 1 yılda oldukça ilerleme kaydetti ve müşterilerinize ulaşmak için kullanabileceğiniz farklı bir arama motoru. Yandex reklamlarına başlamak için buradan hesabınızı oluşturabilirsiniz.

5.Diğer Reklam Ağları

Eğer bu siteler dışında Mynet, Hürriyet, Mackolik, Donanım Haber vb. reklam vermek istediğiniz farklı siteler varsa, bu yerel işletmelerle direkt ya da dahil oldukları reklam ağı (ad network) ile iletişime geçebilirsiniz.

İnternette reklam vermek her geçen gün oldukça kolaylaşıyor. Tabii bu her işletmenin internet reklamları ile yeni müşteriler kazanması anlamına gelmiyor. Bu yüzden de internet reklamlarına başlamadan önce bir internet reklam uzmanı ya da internet reklam ajansı ile birlikte bu süreçleri yönetmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü daha önce şirket içinde reklamlarını yöneten müşterilerimizin Google Adwords reklamlarını yönetmeye başladığımızdan beri maliyetleri %60 oranında düşerken, yeni kazandıkları müşteri sayısı %45 oranında arttı.

Artık internette nasıl reklam verilebileceği için elinizde bir çok alternatif var. Reklamlara başlamadan önce amaçlarınızı ve hedef kitlenizi belirleyin ve küçük bütçelerle de olsa internet reklamlarına başlayın.


40 Yorum

  1. egemen inşaat dekorasyon

    goglede reklam vermek istiyorum yardımcı olabilir misiniz lüfen teşekkürler.

  2. reklam vermek kadar zor bir şey görmedim bana yardımcı olun

Yorumunla değer kat...


Google Adwords Sertifikalı İş Ortağı Facebook Reklamları Google Analytics Sertifikalı İş Ortağı

Dijital Pazarlamanın Sırları!


Haftalık e-bültenimize ücretsiz üye olun, tüm internet reklamcılığı, online pazarlama içerikleri ile birlikte, yeni dijital pazarlama ürünleri her hafta e-postanıza gelsin! Ayrıca Google Reklam Kılavuzu E-Kitabını da ücretsiz indirin!

E-Bültene Abone Olun