0212 227 27 83 Reklam Danışma Hattı

Wizard Istanbul

Wizard Istanbul Logo

Wizard Istanbul, Web Girişim’in online turizm pazarlaması üzerine çalışmalar yürütürken, hayata geçirdiği yenilikçi bir destinasyon pazarlama girişimidir.

Destinasyon pazarlaması ile ilgili yıllardır yaptığımız araştırmaların bir meyvesi olan Wizard Istanbul, turistlere 7/24 Twitter, Facebook ve Wizardistanbul.com üzerinden İstanbul ile ilgili sorularını dakikalar içerisinde cevaplayarak mobil rehberlik hizmeti veriyor.

 


Dünya’daki ilk mobil ve kişiye özel rehberlik!

Sosyal medya kullanımı konusunda bir çok global turizm profesyoneli tarafından örnek gösterilen Wizard Istanbul, aynı zamanda Dünya’daki ilk mobil, anlık ve kişiye özel rehberlik hizmeti.

Wizard Istanbul ile yalnızca 9 ay gibi kısa bir sürede, sadece ağızdan ağıza pazarlama yöntemleriyle:

*100’den fazla turist İstanbul’a gelmeye ikna edildi
*1,2 Milyondan fazla turiste bilgi verildi
*9000’den fazla direkt turist sorusu cevaplandı

Soruya ve sorana göre cevap veren Wizard Istanbul’a seyahatle ilgili farklı türde sorular geliyor: “Hangi hoteli tavsiye edersiniz?”, “Eminonu vapuru kaçta?”, “Istinyeparka hangi otobüsler gidiyor?”, “Kapalı çarşıya giriş ücretli mi?” vb.


 
 

Daha fazla iletişim, daha fazla gönüllü, daha fazla tanıtım, daha fazla turist!

Wizard Istanbul - Nightclub suggestions

Bir şehir, ne marka demekle marka oluyor, ne seyahat portalı yapılınca tanıtılmış oluyor. Bu yüzden Wizard Istanbul, maksimum düzeyde İstanbul ile ilgili paylaşım ve konuşmalara katılıyor, insanların tercih etmesi için artılarını sunuyor, İstanbul'u sevenleri onore ediyor, onların daha fazla konuşmasını sağlıyor ve sevenlerle birlikte İstanbul'u anlatıyor.Tabii ki, Wizard Istanbul'un operasyon süreci pek kolay değil, topluluk yöneticilerimiz 7/24 hesapları kontrol ediyor, arka tarafta rehberler en doğru önerilerin sunulması için bilgi havuzunu güncelliyor.Sonuçlar ise tüm bu operasyon sürecine değiyor. Çünkü hizmet alan turistler Istanbul'un keyfini sürüyor, bunun için minnettar kalıyor ve hem İstanbul'u hem de Wizard Istanbul'u anlatan marka elçileri haline geliyorlar.
 

Wizard Istanbul’un İstanbul’a kazandırdığı artılar:

  • Yabancı turistlerin İstanbul seyahatlerinin kalitelendirilmesi
  • İstanbul sevenlerin bir araya gelmesi
  • Turist & Yerli gözüyle tanıtım içerikleri üretilmesi
  • İstanbul’un online tanıtımı

 

Kurumlar için Wizard Istanbul:

Turistlerle birebir iletişim kuran Wizard Istanbul, turizm işletmeleri için de farklı olanaklar sağlıyor. Konuyla ilgili detayları öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçin.

Destinasyonlar için Web Girişim:

Türkiye’deki turizme odaklanan tüm destinasyonların da kendi online stratejilerini oluşturması ve hayata geçirmesi gerekiyor. Destinasyon Pazarlaması ile ilgili verdiğimiz hizmetler ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. Destinasyonlar için Ücretsiz E-kitap

Google Adwords Sertifikalı İş Ortağı Facebook Reklamları Google Analytics Sertifikalı İş Ortağı

Dijital Pazarlamanın Sırları!


Haftalık e-bültenimize ücretsiz üye olun, tüm internet reklamcılığı, online pazarlama içerikleri ile birlikte, yeni dijital pazarlama ürünleri her hafta e-postanıza gelsin! Ayrıca Google Reklam Kılavuzu E-Kitabını da ücretsiz indirin!

E-Bültene Abone Olun